Přístroje

Nedílnou součástí výbavy balónu jsou pochopitelně přístroje.

Letecký přístroj

Základním prvkem přístrojového vybavení letadla, a tedy i balónu, je letecký přístroj, tj. výškoměr a variometr. Vedle staršího přístroje Piccolo Plus se dnes používají sdružené přístroje nabízející jako třetí funkci bezdrátové měření teploty v obalu.

Aktuálně doporučujeme kombinovaný švýcarský přístroj Flytec 3040, který se může pochlubit přehledným displejem, dvojicí baterií a bezdrátovým čidlem teploty, spárovaným s přístrojem pomocí kódu, aby nedocházelo k rušení při startu více balonů současně.

Přístroj Flytec 3040

 Flytec 3040 sice nemá typové schválení podle EASA, ale díky platným národním cerfikacím ve většině evropských zemí je používán a nabízen jako "standard" pro balóny.

Mezi piloty je oblíben i všestrannější model Flytec 6040 s vestavěným GPS modulem a schopností vykreslovat změny směru letu v závislosti na výšce, nicméně ten postrádá schválení pro použití v letectví a měl by být užíván pouze jako doplněk ke schválenému přístroji.

Přístroj Flytec 6040

Jediným přístrojem pro balóny, který prošel EASA certifikací, je švédský přístroj DBI 002. Ten však bohužel zmizel z nabídky výrobce, a lze jej proto koupit jen jako použitý.

Vysílačky

Pro provoz v řízeném prostoru je povinnou součástí výbavy též letecká radiostanice. Aktuálně nabízíme přístroje firmy ICOM a to modely A6E nebo A15.

GPS, notebook

Pro pohodlné a bezpečné létání je vhodné doplnit přístrojovou výbavu též o přístroj GPS, ať už samostatný, nebo spojený s vhodnou mapovou aplikací v PC. To už jsou ovšem nepovinné přístroje podléhající individuálnímu vkusu a proto žádný konkrétní v nabídce nemáme, i když se s vámi rádi podělíme o naše zkušenosti s nimi.


Odpovíme Vám:

Kamila KolářováKamila, asistentka obch. odd.
odpoví vám na cokoli

  captcha

Ivo BrzákIvo, obchodník
stará se o zákazníky z EU, Střední, Východní a Severní Evropy

  captcha

David, obchodník
stará se o zákazníky z USA, Japonska a ze světa vůbec

  captcha

Mirek BorkovecMirek, obchodník
stará se o zákazníky z ČR a Slovenska

  captcha

odpovime_martinMartin, obchodník
zodpoví obchodní dotazy

  captcha

Ondřej BenešOndřej, servis a poprodejní péče
řeší opravy, pravidelné prohlídky, reklamace a stížnosti

  captcha

odpovime_radimoRadim, vedoucí tech. oddělení

zodpoví technické dotazy

  captcha

Marie TrávníkováMarie, zásobování
přijímá nabídky materiálů, výrobků a služeb

  captcha

Radim PoláčekRadim, výkonný ředitel
přijímá nabídky ke spolupráci a pochvaly všeho druhu

  captcha

Petr KubíčekPetr Kubíček

Co dodat?

  captcha