Nový eXtreme Racer

Nový eXtreme Racer

3. červen 2008, 12:25

Rádi bychom představili nový model z rodiny našich závodních balónů - BB20XR. Název napovídá, že se jedná o nekompromisní závodní tvar o objemu 2 000 m3, vhodný pro pilota s kopilotem či navigátorem. Certifikační proces se chýlí ke konci a stále přijímáme objednávky s dodáním před Mistrovstvím světa 2008 v Rakousku.

Záznam ze zkušebního letu

Komentář zkušebního pilota:

Měl jsem to potěšení letět s novým závodním typem, BB20XR. Po 3 letech zkušeností s tímto tvarem v rukou Sandora Vegha, jednoho z nejlepších pilotů světa, tým Petra Kubíčka zkonstruoval stejný tvar o větším objemu pro ty, co létají ve dvou. Věděli jsme, že Sandor dosahuje s menším balónem bez potíží vertikální rychlosti 10 m/s (2 000 ft/min). Nově došlo pouze k dílčím úpravám, jako např. nezávislá lanka ke každému nosnému popruhu, počet poledníků zvýšený na 20, vyšší nomexové ústí a experimentální ventily kolem něj. Bezpečně uprostřed zavěšený parašut však zůstal.
7. května jsme s tímto novým modelem vzlétli ke zkušebnímu letu (Petr Kubíček jakožto zodpovědný konstruktér a zároveň první majitel této krásné hračky byl na palubě též). A musím říct - BB20XR LÉTÁ SENZAČNĚ! Lehce jsme dosáhli i s plně naloženým balónem skvělých výkonů, maximální vertikální rychlost byla 9 m/s (1 800 ft/min). Klidný a stabilní, snadno ovladatelný balón, se kterým jsem si let užíval, stroj mě zcela nadchl. Doufám, že Petr si let užil také a ještě bude během své nadcházející závodnické kariéry.

Michael Suchý


Odpovíme Vám:

Kamila KolářováKamila, asistentka obch. odd.
odpoví vám na cokoli

  captcha

odpovime_martinMartin, obchodník
zodpoví vaše obchodní dotazy. Stará se o zákazníky z Česka

  captcha

Ivo BrzákIvo, obchodník
zodpoví vaše obchodní dotazy

  captcha

Milan, obchodníkcrew_MMx_copy
zodpoví vaše obchodní dotazy

  captcha

David, sales manager
zodpoví vaše obchodní dotazy

  captcha

Ondřej BenešOndřej, servis a poprodejní péče
řeší opravy, pravidelné prohlídky, reklamace a stížnosti

  captcha

odpovime_radimoRadim, vedoucí tech. oddělení

zodpoví technické dotazy

  captcha

Radim PoláčekRadim, výkonný ředitel
přijímá nabídky ke spolupráci a pochvaly všeho druhu

  captcha

Petr KubíčekPetr Kubíček

Co dodat?

  captcha