Jak koupit balón?

Jaký balón zvolit a kolik stojí?

Výběr balónu snese srovnání s výběrem automobilu. Stejně jako kupujete "nadupaný" kabriolet za jiným účelem než dodávku nebo dokonce autobus, menší sportovní balón eXtreme Racer bude vyhovovat Vaší soutěžní kariéře lépe, než pasažérská "šestitisícovka", která kromě pilota a čtvrt tuny paliva uveze také 12 cestujících.

Pro privátní létání pro zábavu i sport je vhodná kubatura do 3 000 m3. Typická sestava je s obalem 2 600 m3, hořákem Ignis double a košem K16. Je to balón určený pro 2-4 osoby v závislosti na jejich hmotnosti a venkovní teplotě. Bude vyborný pro reklamní aktivity a zároveň uveze i další pasažéry nebo významné klienty. 

Pokud chcete mít dost prostorný koš pro pilota a další 3-4 pasažéry, bude vhodná kombinace obal 3 700 m3 s košem K19. 

O vhodnosti vybrané sestavy a detailech kontraktu můžeme diskutovat, osobní setkání bývá vhodnější. Rádi za Vámi přijedeme, ale pokud Vás zajímá proces výroby letadel lehčích vzduchu, naše továrna a chtěli byste na vlastní oči vidět, jak designéři "namotají" vaše logo na vybraný balón, jak se pletou klasické proutěné koše pro posádku a šijí obaly, jste nám srdečně vítáni.

Grafické práce na balónu a jejich cena

Cena za grafické práce na balónu je předmětem zvláštní kalkulace vypracované designéry a obchodníky. Logo nebo reklamní nápisy, nejlépe v elektronické podobě zaslané do továrny, a Vaše požadavky na barevnost balónu zpracujeme, a následně Vám předložíme tzv. vizuál - grafický návrh, jak by Váš balón mohl vypadat. Grafický motiv se obvykle opakuje 2x nebo 3x po obvodu balónu a celková reklamní plocha zaujímá příbližně 200 m2.

Doprovod

Pamatujte při plánování investic do balónu také na doprovodné vozidlo, ať už to bude terénní Jeep pro posádku a přívěsný vozík na balón, nebo dodávka, do níž spolu s posádkou menší balón pohodlně uložíte a převezete.
Ballooning, to je nejen hrdinný vzduchoplavec v proutěném koši s pasažéry, ale také tzv. "doprovod" - zvláštní kasta balonářů, putujících v doprovodném voze pod letícím balónem, komunikující vysílačkou s pilotem, bloudící po nepřehledných okrskách, následně se vyptávající domorodců na (alespoň trochu sjízdnou) trasu a posléze přivážející ke šťastnému přistání láhve se šampaňským, kaviár, čokoládu, jahody, zkrátka vše, co mohou šťastní vzduchoplavci potřebovat.

Jak koupit balón

Výroba nového balónu trvá obvykle 10-12 týdnů. Aby se zakázka nezdržovala ve fázi uzavírání kontraktu, připravili jsme pro vás přibližný postup objednávání balónu, rozdělený do několika přehledných kroků:

  1. Vždy je třeba začít rozhodnutím, jaký balón chcete. To bude ovlivněno jednak účelem, za jakým balón pořizujete, jednak částkou, kterou budete ochotni vydat. 
  2. V druhé fázi je nutné si rozmyslet, jak by měl balón vypadat. Bílý, červený nebo spíš pruhovaný? Zkuste si vybarvit grafickou kartu.
    Poznámka: nevyberete-li si z naší standardní barevnice, jsme schopni naši textilii vyvzorovat v libovolném odstínu PANTONE.
  3. Pak specifikujeme detaily designu, barvy doplňků apod.
  4. Pokud hodláte kombinovat obal Kubíček s hořákem od jiného výrobce, uveďte prosím jeho typ a také rozměry dle nákresu pro malé, středné, resp. pro velké koše. V případě, že pořizujete nový koš Kubíček a kombinujete jej s jiným hořákem, specifikujte prosím i zbývající rozměry při hořáku nasazeném na Vašem stávajícím koši, potvrdíme Vám obratem, zda je požadovaná kombinace možná. Pokud si přejete koupit nový hořák a ponechat svůj původní koš, vyplňte prosím rozměry ve formě malého koše.
  5. Na vybranou sestavu Vám obchodníci z továrny vypracují nabídku s cenou a možným termínem dodání. Na základě Vašich podkladů rovněž nabízíme zdarma vytvoření vizuálu nového balónu. Zašlete nám prosím logo Vaší společnosti či sponzora v dostatečné kvalitě, nejlépe pak ve vektorovém formátu, máte-li jej k dispozici.
  6. Budete-li s nabídkou spokojeni, balón objednáte. Po Vaší objednávce bude následovat sepsání kupní smlouvy s detaily celého kontraktu. Požadujeme vždy složení zálohy na výrobu nového balónu.
  7. Kdykoli budete mít možnost sledovat průběh výroby, první zkušební vzlet Vám budeme dopředu avizovat, doplatek složíte na základě foto a video dokumentace nebo po prohlídce balónu při osobním převzetí.
  8. Než poprvé vzlétnete, je třeba balón pojistit, zaregistrovat na Leteckém rejstříku, a získat pro něj Osvědčení letové způsobilosti (OLZ). [Návod správného postupu]

Odpovíme Vám:

Kamila KolářováKamila, asistentka obch. odd.
odpoví vám na cokoli

  captcha

odpovime_martinMartin, obchodník
zodpoví vaše obchodní dotazy. Stará se o zákazníky z Česka

  captcha

Ivo BrzákIvo, obchodník
zodpoví vaše obchodní dotazy

  captcha

Milan, obchodníkcrew_MMx_copy
zodpoví vaše obchodní dotazy

  captcha

David, sales manager
zodpoví vaše obchodní dotazy

  captcha

Ondřej BenešOndřej, servis a poprodejní péče
řeší opravy, pravidelné prohlídky, reklamace a stížnosti

  captcha

odpovime_radimoRadim, vedoucí tech. oddělení

zodpoví technické dotazy

  captcha

Radim PoláčekRadim, výkonný ředitel
přijímá nabídky ke spolupráci a pochvaly všeho druhu

  captcha

Petr KubíčekPetr Kubíček

Co dodat?

  captcha