Zařízení pro vypouštění vzduchu

Každý obal musí být vybaven zařízením pro vypouštění vzduchu. A to nejčastěji paraventilem nebo některou z konstrukcí pro rychlé vypuštění vzduchu (častěji říkáme prostě FDS - Fast deflation system).

Paraventil

Základní vypouštěcí systém, jako standard je používán od nejmenších obalů do BB51Z včetně. Do obalů od velikosti 3 400 m3 však doporučujeme použití Slide Ventu. Paraventil má jedno červené ovládací lano, uzavírá se automaticky.

Fixní paraventil

Fixní paraventilModifikace paraventilu pro vyšší bezpečnost při maximálním stoupání. Panel paraventilu je ve středu upevněn ke korunovému kruhu a zabraňuje se tak jeho pootevření či pádu do obalu při extrémním stoupání. Základní varianta pro obaly typu XR. Porovnání s klasickým paraventilem.

Fixní paraventil má jedno červené ovládací lano, uzavírá se automaticky. Nevýhodou je snížená účinnost paraventilu, proto doporučujeme raději použít FDS Paralite.

Paralite

Zvláštní konstrukce do balónů řady XR pro rychlé vypouštění vzduchu. Má zafixovaný střed pro bezpečí při stoupání a dvě ovládací lana: červené jako u klasického paraventilu, přičemž systém se uzavírá automaticky a bílé, které slouží jen k dovření systému při extrémně rychlém stoupání (kdy je ventil pootevřen náporem nabíhajícího proudu vzduchu nad balónem) nebo při vlétnutí do střihu větru. V klidovém stavu může posloužit k nafouknutí obalu bez nutnosti velcrování. Porovnání účinnosti s klasickým paraventilem.

Plně otevřený Paralite
Další výhodou Paralitu je možnost vizuální kontroly prostoru nad balónem při plném otevření - zvláště vhodné při letu ve skupině balónů.

Slide Vent

Systém pro rychlé vypouštění vzduchu vlastní konstrukce. Standard do balónů od objemu 6 000 m3 a výše. Je také preferovanou volbou při doplňování FDS do menších obalů na přání. Konstrukčně celkově jednodušší než Smart Vent, má menší ovládací síly a menší celkovou hmotnost systému. Hodí se prakticky pro všechny kubatury. Jako každé klasické FDS má dvě ovládací lana: červené a červeno-bílé. Systém po aktivaci červeným lanem se samovolně neuzavře, musí být dovřen pomocí červeno-bílého lana. Červeno-bílé lano má shodnou funkci jako paraventil a systém se zavírá automaticky.

Pohled na otevřený Slide Vent shora

 

Rip-panel

Nevratné otevření obalu na přistání. Používá se u některých obalů zvláštního tvaru v případech, kdy z důvodu speciálního tvaru nelze použít standardní ZVV. Ve většině případů je použita kombinace rip-panelu s paraventilem. Ovládací lano rip-panelu je vždy červené, zatímco paraventilu červeno-bílé. Systém je také osazen speciálním zámkem zabraňujícím náhodnému otevření.

 


Odpovíme Vám:

Kamila KolářováKamila, asistentka obch. odd.
odpoví vám na cokoli

  captcha

odpovime_martinMartin, obchodník
zodpoví vaše obchodní dotazy. Stará se o zákazníky z Česka

  captcha

Ivo BrzákIvo, obchodník
zodpoví vaše obchodní dotazy

  captcha

Milan, obchodníkcrew_MMx_copy
zodpoví vaše obchodní dotazy

  captcha

David, sales manager
zodpoví vaše obchodní dotazy

  captcha

Ondřej BenešOndřej, servis a poprodejní péče
řeší opravy, pravidelné prohlídky, reklamace a stížnosti

  captcha

odpovime_radimoRadim, vedoucí tech. oddělení

zodpoví technické dotazy

  captcha

Radim PoláčekRadim, výkonný ředitel
přijímá nabídky ke spolupráci a pochvaly všeho druhu

  captcha

Petr KubíčekPetr Kubíček

Co dodat?

  captcha